Кръстникът можеше и да не спечели Оскар за най-добър филм според новите задължителни

...
Кръстникът можеше и да не спечели Оскар за най-добър филм според новите задължителни
Коментари Харесай

Гласуващите на Оскар-ите заклеймиха холивудските стандарти за приобщаване като напълно нелепи

" Кръстникът "  можеше и да не спечели  " Оскар "  за най-хубав филм съгласно новите наложителни критерии за приобщаване, оповестява " Фокс нюз ".

Наградите на Академията са изправени пред доста рецензии след въвеждането на нови насоки за многообразие и приобщаване за 2024 г. Насоките би трябвало да се съблюдават от всеки филм, който участва в конкуренцията за " Оскар " за най-хубав филм. 

Няколко членове с право на глас показаха паника, откакто премиите на Академията разгласи самодейност Диапазон 2025 - необятен набор от разпореждания, предопределени да създадат Холивуд по-справедлив и разнороден. 

„ Това е изцяло неуместно “, каза режисьор по време на изявление за The Post. „ Аз съм за разнообразието, само че да ви карат да избирате избрани видове хора, в случай че желаете да бъдете номинирани? Това прави целия развой фиктивен. Човекът, който е подобаващ за ролята, би трябвало да я получи. Защо би трябвало да сте лимитирани във вашия избор? Но това е светът, в който се намираме. Това е полуда. "

От 2024 г. филмовите продуценти и режисьори ще бъдат задължени да показват на Академията досие, което посочва расата, пола, половата ориентировка и увреждания на актьорския състав и членовете на екипа на своя филм.

Един от най-големите холивудски продуценти също се е изказал относно новите правила за многообразие и е отбелязал, че „ доста малко хора в промишлеността ги поддържат “. Те обаче не смеят да се изкажат по тематиката „ от боязън от културата на анулация “.

" Представете си, че велики филми не бъдат направени поради студийни или корпоративни заповеди, съгласно които всеки филм би трябвало да дава отговор на стандартите за номинация за най-хубав филм ", прибавя режисьорът. Класически филми, измежду които " Кръстникът " и " Списъкът на Шиндлер ", можеше да не се класират за най-хубав филм с новите насоки за приобщаване, които сега са наложителни.

Междувременно именитият артист Ричард Драйфус остро осъди новите холивудски стандарти за приобщаване по време на изявление предишния месец, заявявайки, че го карат да " повръща ". Водещата от PBS Маргарет Хувър повдигна въпроса за новите насоки по време на изявлението си с артиста в предаването " Гореща линия.

Тя попита: „ Какво мислите за тези нови стандарти за приобщаване на филми? “ Без да се сдържа, Драйфус съобщи: " Повръща ми се от тях “.

Защитавайки цялостното си отменяне на концепцията, той сподели: „ Тъй като това е форма на изкуство, то е също форма на търговия и носи пари, само че е изкуство. И никой не трябва да ми споделя като актьор, че би трябвало да се покорявам на последната най-актуална концепция за това какво е морал. "

Освен това Драйфус не има вяра, че на която и да е група в обществото през днешния ден би трябвало да се дава особено отношение. Той сподели: " И аз скърбя, само че не мисля, че в страната има малцинство или болшинство, което би трябвало да бъде обслужвано по този метод. "

През 2020 година Оскарите разгласиха спорните насоки и обясниха, че новите правила „ имат за цел да предизвикват справедливото показване на и отвън екрана, с цел да отразяват по-добре многообразието на киноаудиторията ".

" Диапазонът би трябвало да се разшири, с цел да отрази разнообразието на цялото ни население както при основаването на филми, по този начин и при публиката, която се асоциира с тях. Академията се ангажира да играе жизненоважна роля, с цел да помогне това да стане действителност ", се показва на формалния уеб страница на Оскарите.

Неспазването на строгите насоки може да се окаже пагубно за план, който се стреми да бъде прегледан за номинация за най-хубав филм, защото филмът може да бъде дисквалифициран от разглеждане за Оскар, в случай че в него не работят задоволително цветнокожи, хора с увреждания или хора, които се разпознават като ЛГВТК+.

Въпреки че получи отрицателна реакция от гласувалите и критиците на Оскар, тази година победител в най-хубав филм извърши критериите за приобщаване. „ Всичко на всички места и едновременно “ завоюва премията за най-хубав филм на премиите „ Оскар “ за 2023 г. Научнофантастичният филм е с най-вече азиатски актьорски състав, включващ Мишел Йео и завръщащата се звезда Ке Хюй Куан. Холивудски изпълнителен шеф твърди, че е подготвен да одобри новите насоки с няколко изключения. „ Трябва да извършите най-хубавия филм “, споделя той.

" Искам да бъда приобщаващ, само че не желая да слагам човек от избрана етническа група, който не принадлежи към нея поради историята, която се споделя. И не желая да върша филм с ЛГБТ воин, който няма смисъл с описа. Не можеш да направиш това, без да навредиш на кино лентата. Нелепо е да ти споделят какво да правиш за сметка на това да накараш хората да влязат в киносалоните. "

Инфо: foxnews.com

 

 

 

Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР